Најголемата АКЦИЈА за Црн петок започнува СЕГА!!
🔥 До -70% попуст! 🔥

Бесплатна поштарина!
Денес нарачуваш, добиваш!

1
Почетна страница > Ridge

Ridge – Пешачки чевли

Чизмите за пешачење што можат да дишат овозможуваат поддршка и заштита со прсти и потпетици и ги прават вашите авантури за пешачење удобни и безбедни.

Должина на стапалото 25 cm 25,6 cm 26,3 cm 26,9 cm 27,6 cm 28,3 cm
★★★★★ ✅ 412 клиенти го препорачуваат овој производ ✅
🔥 Ограничена понуда - остануваат само 16 парчиња
- 50%
2980ден
1490ден

🚚 Бесплатна поштарина 🚚

Брза и безбедна испорака

Безбедни начини на плаќање

Сигурна и квалитетна набавка

100% гаранција на квалитет

Удобност дури и на нерамен терен

Благодарение на гумениот ѓон со дополнителна потпора на петицата и влошката направена од еко кожа и пена, вашите планинарски авантури ќе станат уште повозбудливи.

Со милји и милји пријатно одење

Willе поминете долги километри со леснотија и без напор. Цврстиот материјал и квалитетна изработка ги прават овие чевли отпорни на абење, за да можете да сметате на нив со години.

Чувство на воздух во топлите денови

Дишењето на дишењето е една од главните предности на овој модел. Висококвалитетниот материјал им овозможува на нозете да дишат, дури и во топли денови

Модерен изглед при пешачење

Удобност и безбедност на планинските патеки не е сè што ви нуди овие чевли. Ridge е секогаш во чекор со трендот и ве прави да изгледате впечатливо додека пешачите.

Прилагодлив на вашите потреби

Ridge се чизми за пешачење кои ви даваат можност да ги истрошите патеките за пешачење. Тие се исто така идеални за носење при извршување на секојдневните обврски.

Фотографија на производот во 360 °

Заштитете ги потпетиците и прстите

Гумената заштита на предниот и задниот дел на чевелот обезбедува засилена заштита на петиците и прстите. Ја намалува појавата на повреди како резултат на силни удари.

Тие спречуваат лизгање

Моделот против лизгање обезбедува цврста и безбедна поддршка на сите површини. Спречува лизгање на сите влажни површини, снег и мраз.

Безбедно движење без олабавување на врвките

Чизмите за пешачење во Ridge имаат солиден систем за врзување кој не е склон на одврзување. Тоа ќе ви даде безбедно движење на патеката, без постојано да ги прилагодувате и врзувате врвките.

Стабилност и поддршка на стапалата

Влошка што се прилагодува на стапалото и цврстите врвки ќе ви даде стабилност додека носите. Со својот отпорен материјал, ќе ви обезбеди долготрајна поддршка за време на пешачењето.

Впечатоци на задоволни клиенти!

Јас ги сакам! Нозете не ми се потат како во претходните чевли, ниту пак се сеќавам како изгледа меурот, откако ги носев.

Маријан - Свети Николе

Одејќи стотици милји во нив, тие се толку меки ден откако моите нозе воопшто не ме болат! Врските се многу тесни, штом ги врзувам, тие остануваат врзани до крај.

Златко - Неготино

Работам како родилка и болката во нозете на оваа работа е неподнослива. По препорака на колега за работа, ги купив и не жалам за тоа! Препорака!

Јован - Берово

Атрактивни и удобни чевли. Одлични впечатоци за моето прво купување. Сигурно ќе продолжам да купувам од вас

Филип - Кратово

Ridge - Планинарски чевли

Освојувајте ја секоја планина со оваа специјализирана обувка за пешачење! Моделот против лизгање ги одржува стапалата топли и спречува лизгање дури и на влажни површини. 👍 Материјали: Горен дел - велур; Влошка - еко кожа и пена; Ѓон - гума

2980ден 1490ден
Износ:

1x  1490ден /пар.

Топ селекција

2x  1295ден /пар.

Супер заштеда

3x  1063.33ден /пар.

Производ 1
Боја: Ве молиме изберете својства на производот:
Производ 1
Величина: Ве молиме изберете својства на производот:

клиентите препорачуваат!

Повеќе од 95% од купувачите на овој производ го оценија како одличен!

Дознајте повеќе за производот

Опис:

Ridge - планинарски чевли

Материјал:

Горен дел - велур; Влошка - еко кожа и пена; Ѓон - гума

Големини:

40, 41, 42, 43, 44, 45

Боја:

кафеава

Категории

Нарачка

2980ден -49% 1490ден
Купи