Најголемата АКЦИЈА за Црн петок започнува СЕГА!!
🔥 До -70% попуст! 🔥

Бесплатна поштарина!
Денес нарачуваш, добиваш!

1
Почетна страница > CasqueSki

CasqueSki – Спортска заштита на лице

Заштитете го лицето и вратот од студени ветрови и неповолни временски услови. Уживајте во зимските активности без да чувствувате студ. Материјали: 45% најлон, 45% полиестер, 10% спандекс

★★★★★ ✅ 412 клиенти го препорачуваат овој производ ✅
🔥 Ограничена понуда - остануваат само 16 парчиња
- 50%
2980ден
1490ден

🚚 Бесплатна поштарина 🚚

Брза и безбедна испорака

Безбедни начини на плаќање

Сигурна и квалитетна набавка

100% гаранција на квалитет

Се чувствувате топло и заштитено во текот на зимата

Оваа заштита целосно го покрива целото ваше лице и врат. Ќе можете да уживате во спортови, прошетки и други активности без да чувствувате студ.

Уживајте во радостите на зимата без смрзнатини

Сега конечно можете да уживате во зима и спорт во исто време. Кажете и збогум на неквалитетната заштита за лице и спротивставете се на студот со оваа ефикасна и висококвалитетна заштита.

Материјал кој не ја губи својата еластичност

Стандардната заштита за лице ја губи својата еластичност по неколку носења. Благодарение на квалитетниот материјал, оваа заштита за лице ќе ви трае уште многу зими.

Идеален за мажи и жени

Поради својата растегливост, оваа заштита за лице одговара и на мажите и на жените. Совршено се прилагодува на секоја форма на глава.

Квалитет што трае

Може да имате само една заштита за лице што ќе ја користите многу години! Не трошете пари на нови секоја година, бидејќи сега можете да имате заштита за лице која трае многу подолго.

Фотографија на производот во 360 °

Идеален за зимски спортови

Можете да скијате, сноуборд, да трчате и да ги правите сите други активности на студ, бидејќи нема ни да го почувствувате студот. Отсега зимата веќе не може да ве спречи во спортските намери.

Чувство на дишење на лицето, без потење и чешање

Воздушната мрежа во пределот на устата ќе ви овозможи слободно да дишете. Квалитетниот материјал ќе ви даде пријатно чувство на кожата.

Ја одржува топлината

Изработен од специјален материјал, кој ја задржува топлината низ целото лице. Нема повеќе смрзнатини и замрзнување.

Целосна заштита за целото лице и врат

Не само што ќе го заштити вашето лице, туку и вратот. Заштитете ги најчувствителните делови на кожата и препуштете се на зимскиот шарм.

Впечатоци на задоволни клиенти!

Мојата кожа е многу чувствителна на студ, но сега веќе ја нема. Оваа заштита за лице ме спаси од смрзнатини.

Драгана - Демир Хисар

Се занимавам со сноуборд и навистина пробав многу заштити за лице. Можам со сигурност да кажам дека оваа е најдобра, ја носам под маска, не ме стега и можам нормално да дишам.

Петар - Гевгелија

Студениот ветер веќе не ми пречи. Оваа заштита го покрива целото мое лице и врат за да можам слободно да одам додека надвор е ладно.

Филип - Македонски Брод

Спортска капа за лице - CasqueSki

Заштитете ги главата и вратот од тешки временски услови! Практичната капа ве чува од студ и ветер за слободно да уживате во вашите спортски активности! Материјали: 90% полиестер, 10% спандекс

2980ден 1490ден
Износ:

1x  1490ден /пар.

Топ селекција

2x  1,040ден /пар.

3x  890ден /пар.

клиентите препорачуваат!

Повеќе од 95% од купувачите на овој производ го оценија како одличен!

Дознајте повеќе за производот

Опис:

Заштита за лице што го покрива лицето и вратот и штити од смрзнатини

Материјали:

45% најлон 45% полиестер 10% спандекс

Боја:

Црна

Големина:

Универзална

Категории

Нарачка

2980ден 1490ден
Купи

100% сигурно купување

23 207 768