Бесплатна поштарина!
Денес нарачуваш, добиваш!

1
23 207 768
Почетна страница > CakePro

CakePro - сет за украсување

Врвен алат кој талентот за правење на слатки ќе го подигне до професионалното ниво на врвните слаткари!

★★★★★ ✅ 412 клиенти го препорачуваат овој производ ✅
🔥 Ограничена понуда - остануваат само 16 парчиња
- 50%
2580ден
1290ден

🚚 Бесплатна поштарина 🚚

Брза и безбедна испорака

Безбедни начини на плаќање

Сигурна и квалитетна набавка

100% гаранција на квалитет

Усоврши ја својата вештина за декорирање на слатки со професионалниот сет

Заборави на стандардните шприцови со обични додатоци и пружи им на своите вкусни десерти изглед достоен за во попоуларните слаткарници!

Направи раскошни цветови од вкусна крема директно на тортата и направи ја вистинско ремек дело!

Подигнете го вашиот талент за правење десерти на следното ниво на врвната декорација со помош на револуционерниот сет CakePro!

ПРАВИ ДОСЕГА НАВИДЕНИ ОБЛИЦИ

Воодушеви ги своите гости и семејството со маестрално украсените слатки за роденден и празници, кои се плод на вашиот напредок во слаткарскиот занает.

КЛУЧ ЗА ПРОФЕСИОНАЛНО ДЕКОРИРАНИТЕ ТОРТИ И КОЛАЧИ

Подобрете ја вашата вештина за правење слатки со иновативен сет додатоци што ги користат главните слаткари низ целиот свет.

БАРА ОБИЧНИ И ЕДНОСТАВНИ СОСТОЈКИ

Практичниот сет за декорирање се полни со обична крема, а дава совршени украси без валкање на рацете и работните површини со фондант и разните бои.

Фотографија на производот во 360 °

ЈА ПОДИГА ДЕКОРАЦИЈАТА НА ПОВИСОКО НИВО

Усовршете го вашиот слаткарски талент со револуционерниот сет за декорирање поради кој тортите и колачите ќе станат вистински уметнички дела, а вие вистински мастер шеф

ОБИЧНИТЕ ШПРИЦОВИ И МАЛИТЕ ДОДАТОЦИ СЕ МИНАТО

Уживајте во слаткиот занает со професионален сет кој се состои од ергономски шприц и големи цветни додатоци кои прават карактеристична декорација со едно притискање!

РАСКОШНИ УНИКАТНИ ДЕСЕРТИ

Стекнете репутација на вистински мајстор на слаткарството со врвен сет кој ги украсува слатките на уникатен и досега невиден начин!

ПОПРОФЕСИОНАЛНО, А ПОЛЕСНО ДЕКОРИРАЊЕ

Прекрасен слаткарски сет со кој користите најобичен крем за торти а правите најнови видови цветни украси.

Впечатоци на задоволни клиенти!

На прв поглед, не верував дека можам да направам такви комплексни украси сами што изгледаат врвно. Сепак, со CakePro сè е можно

Златко - Кавадарци

Моите роденденски торти конечно изгледаат од излозите на врвни слаткарници :)

Петар - Скопје

Премногу е добро, децата се воодушевени од мафините на нивната мајка: Д.

Јован - Гостивар

CakePro - цветен сет за украсување

Со помош на CakePro сетот за украсување претвори ги своите проверени рецепти во врвни слаткарски ремек дела.

2580ден 1290ден
Износ:

1x  1290ден /пар.

Топ селекција

2x  890ден /пар.

3x  757ден /пар.

клиентите препорачуваат!

Повеќе од 95% од купувачите на овој производ го оценија како одличен!

Дознајте повеќе за производот

Опис:

Комплет за украсување цвеќиња од CakePro - комплет од 13 парчиња за правење прекрасни украсни рози, лалиња и други цвеќиња со крем за украсување.

Материјал:

Нерѓосувачки челик, ABS пластика, силикон

Димензии на цветните додатоци:

3,7 cm x 4,3 cm x 2,3 cm

Димензии на ќесата:

28 cm x 17 cm

Начин на употреба:

Прицврсти ги додатоците за украсување на ќесата со помош на спојките кои се вклучени во сетот, додај ја кремата и изработувај украси.

Пакување:

• 7 цветни додатоци • 2 додатоци за правење ливчиња • 1 кесичка за крема • 2 спојки • 1 четкичка за чистење на додатоците

Категории

Нарачка

2580ден 1290ден
Купи

100% сигурно купување

23 207 768