Бесплатна поштарина!
Денес нарачуваш, добиваш!

1
23 207 768
Почетна страница > Pirateus

Пиратеус - Урбани моторни ракавици

Неопходен додаток за секој мотоциклист. Тие обезбедуваат цврст зафат и обезбедуваат максимална заштита и удобност.

-50%

Залиха: Достапно

2580ден
1290ден
+ Поштарина

100% гаранција на задоволство

Испорака во рок од 1 до 2 дена

Бесплатна и брза испорака

Пакување: Pirateus

Гаранција за враќање на парите од 44 дена

Во случај да од било која причина не сте задоволен со производот, едноставно ни се јавите и ќе ви ги вратиме парите

Наменет за супериорна заштита

Бидете сигурни дека вашите раце ќе бидат заштитени од ветер, дожд, ниски температури и прашина во сите услови и со сите брзини.

Тие обезбедуваат голема удобност

И покрај интересните детали, на овие нараквици не им недостасува удобност. Благодарение на мекиот материјал, гарантирано е пријатно чувство на рацете.

Избор број 1 од секој мотоциклист

Секој мотоциклист што се држи до својата опрема секогаш има барем еден пар од овие нараквици.

Исклучително привлечни и впечатливи детали

Впечатливиот дизајн е надополнет со метални детали кои совршено го отсликуваат стилот на мотоциклот - бестрашни патишта на патот што предизвикуваат освојување на нови простори!

Верен придружник за време на нови авантури

Текстурираната површина на нараквиците обезбедува цврст и стабилен зафат што навистина ќе ви треба при предизвикувачки авантури на патот.

100% задоволство или пари назад!

Гаранција за 44 дена: Користете ги вашите производи до 44 дена и видете го квалитетот. Доколку поради која било причина не сте целосно задоволни од производот, едноставно испратете го кај нас и ние ќе ви вратим епарите без дополнителни прашања.

Износ:

1x  1290ден /пар.

Топ селекција

2x  840ден /пар.

3x  690ден /пар.

Фотографија на производот во 360 °

Отворете ги прстите за поголема флексибилност

За разлика од гломазните нараквици, овие со отворени прсти овозможуваат одлична флексибилност, така што можете да направите деликатни работи без да ги соблекувате нараквиците.

Квалитетот на врвните мајстори

Соодветна заштита на рацете обезбедуваат и двојни шевови на споеви, дизајнирани да држат сè на свое место.

Исклучок за современите Викинзи

Со овие ракавици ќе имате апсолутна слобода на движење придружено со совршен зафат и удобност.

Осмелете се да изгледате бестрашно

Секој нов простор е нов предизвик за кој треба да бидете бестрашен и овие нараквици се суштински дел од опрема за моторџии од стара школа.

Впечатоци на задоволни клиенти!

Тие изгледаат одлично, изгледаат подобро во живо отколку на слики.

Александар - Делчево

Ви благодариме за брзата испорака, тие пристигнаа уште пред да ги очекувам. Тие беа купени како подарок за роденден, се надевам дека не погрешив.

Санела - Кратово

Имам вакви ракавици за прв пат и пријатно сум изненаден. Деталите се кул и јааако удобни.

Јован - Штип

Поминаа дури и најсложени тестови на мотоциклисти
  • Стилизиран додаток за мотоцикли
  • Ефективна заштита на рацете
  • Дел од врвната опрема за мотоцикли
  • Одлична прилагодливост
  • Детал за бестрашен изглед

Инспириран од културата на мотоциклите

Супер силните нараквици ги олеснуваат сите активности и обезбедуваат безбедна заштита со високо ниво на подвижност на зглобовите и прстите.

ИМПРЕСИВНО

Флексибилен

УБОВЕН

СТИЛИЗИРАНО

Опис:

Pirateus се ракавици карактеризирани со урбан дизајн и карактеристичен стил на мотор.

Материјал:

еко кожа

Тип на ракавица:

Ракавици со отворени прсти

Пакување:

1 пар ракавици Пиратеус

СПЕЦИФИКАЦИИ:

Ракавиците се изработени од високо квалитетна еко кожа и украсени со детали од метална легура.

ПРЕДУПРЕДУВАЕ:

Иако се изработени од квалитетен материјал, се препорачува внимателно ракување со производот за да се избегне оштетување.

ЗАБЕЛЕШКА:

Кога ќе станат нечисти, треба да се избришат со влажна крпа и да се исушат.

Складирање:

Кога не се користат, чувајте ги ракавиците на суво и безбедно место, подалеку од извори на топлина.

-50%

Залиха: Достапно

2580ден
1290ден
+ Поштарина

100% гаранција на задоволство

Испорака во рок од 1 до 2 дена

Бесплатна и брза испорака

Пакување: Pirateus

Категории

Нарачка

2580ден 1290ден
Купи

100% сигурно купување

23 207 768