Бесплатна поштарина!
Денес нарачуваш, добиваш!

1
Почетна страница > Biscottu

Biscottu - Комплет бисквити и колачиња

Направете мноштво различни форми со преса со дури 20 шаблони за колачиња и колачиња и 4 додатоци за кремови и пломби.

-50%

Залиха: Достапно

2780ден
1390ден
+ Поштарина

100% гаранција на задоволство

Испорака во рок од 1 до 2 дена

Бесплатна и брза испорака

Пакување: Biscottu

Гаранција за враќање на парите од 44 дена

Во случај да од било која причина не сте задоволен со производот, едноставно ни се јавите и ќе ви ги вратиме парите

Совршени колачиња и колачиња секој пат!

Многу интересни шаблони од различни форми ќе ви овозможат колачиња и колачиња од убави форми и еднакви големини секој пат!

20 различни шаблони и 4 додатоци на крем

Изберете од 20 различни шаблони со кои вашите колачиња никогаш нема да изгледаат здодевно. Со помош на додатоци за крем, можете дополнително да украсувате колачиња или да ги користите за други десерти.

Секогаш уредна кујна

Заборавете на тестото насекаде и оштетените кујнски површини од сечење бисквити користејќи старомодни калапи. Исцедете ги бисквитите директно од печатот врз плех.

Најлесен начин да се направи

Едно притискање на рачката на печатот ја создава посакуваната форма. Нема повеќе непријатност во рацете или комплицирани уреди.

Идеално за почетници во кујната

Леснотијата на користење на овој комплет го прави идеален за почетници кои не се искусни во кујната. Исто така, децата ќе се забавуваат при подготвување торти со помош на интересен сет.

100% задоволство или пари назад!

Гаранција за 44 дена: Користете ги вашите производи до 44 дена и видете го квалитетот. Доколку поради која било причина не сте целосно задоволни од производот, едноставно испратете го кај нас и ние ќе ви вратим епарите без дополнителни прашања.

Износ:

1x  1390ден /пар.

Топ селекција

2x  940ден /пар.

3x  790ден /пар.

Фотографија на производот во 360 °

Нека цветаат вашите кулинарски вештини!

Со помош на цветни дезени, вашите колачиња ќе изгледаат како оние од кујната на професионални слаткари. Забавувајте се, усовршете ги своите вештини и разбудете ја вашата имагинација.

Заштедете време

Правењето колачиња сега е забавна активност, но и трипати побрзо. Заборавете на валањето тесто, рачното сечење и долгото чистење на кујната по правењето.

Алатки во сопственост на професионални слаткари

Уникатни професионални додатоци во економичен сет ги користат водечките мајстори слаткари!

За долгорочна употреба

Квалитетните материјали отпорни на абење гарантираат долгорочна употреба. Матриците нема да се деформираат со текот на времето како тенки калапи за сечење.

Впечатоци на задоволни клиенти!

Сега често го развеселувам семејството со домашни колачиња. Конечно се ослободив од старите калапи.

Христина - Битола

Денес направив домашни колачиња со ќерките според рецептот на баба ми, и тоа многу брзо. Се сеќавам дека секогаш ги правев со баба ми кога бев мала, но тогаш тоа беше работа со полно работно време.

Емилија - Виница

Секој петок на работа стана ден на колачиња откако го открив печатот. Одлична работа!

Наташа - Куманово

За поубави и поздрави колачиња и колачиња
  • Заштедете на купените производи
  • Експериментирајте со можности
  • Радувајте ги најблиските
  • Гордо покажете ги своите вештини
  • Олеснете ја работата

Волшебувајте ги сите со крцкави колачиња

Послужете ги колачињата направени со овој комплет и гледајте го воодушевувањето на лицата на сите присутни.

КВАЛИТЕТ

РАСПЛАТЕЛО

ЗАШТЕДУВА ВРЕМЕ

ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ

Опис :

Поставете со преса, 20 шаблони и 4 додатоци за кремови за најбрзо и најлесно правење бисквити и колачиња.

Материјал :

Алуминиум, ABS пластика

Пакување :

1 преса, 20 матрици, 4 додатоци за крем

Димензии:

Притиснете 21 см х 14 см х 5,5 см Шаблони 5 см Додатоци за крем 5,5 см х 4,5 см

ПРЕДУПРЕДУВАЕ:

Иако се изработени од квалитетен материјал, препорачливо е внимателно да ракувате со производите од комплетот за да избегнете оштетување.

ОДРУВАЕ :

После употреба, измијте ги производите со топла вода и детергент за садови.

ЗАБЕЛЕШКА :

Производите мора да се мијат пред првата употреба.

СКЛАДИРАЕ:

Кога не се користи, чувајте го на безбедно и суво место, далеку од директна топлина и подалеку од дофат на деца.

-50%

Залиха: Достапно

2780ден
1390ден
+ Поштарина

100% гаранција на задоволство

Испорака во рок од 1 до 2 дена

Бесплатна и брза испорака

Пакување: Biscottu

Категории

Нарачка

2780ден 1390ден
Купи

100% сигурно купување

23 207 768